O závodě

 

Pod obyčejným názvem Kvadriatlon dvojic (žádný NěcoMan či jiné) se skrývá netradiční jarní kombinace sportů, které zvládne každý. Běh - Kanoistika - Horské kolo - Orientační běh (pokaždé v jiném pořadí a na jiných tratích). Disciplíny absolvují týmy v určeném pořadí bez přestávky po sobě. Závod je vyhlášen pro dvojice v kategoriích Muži, Ženy a Smíšené páry. Navíc jsou zvlášť hodnoceny veteránské páry (bez rozdílu pohlaví). Centrum závodu bylo nejvícekrát v Pikovicích, dvakrát se končilo v Kamenném Přívozu a v Sázavě, jednou ve Zlenicích. Kvůli střídání tratí a terénů se bude centrum posouvat i na jiná místa podél Sázavy dle možností a kapacitních nároků.

-------

Nápad uspořádat Kvadriatlon dvojic vznikl na jaře roku 2003. Dan Čech a já jsme cestou ze školy vymýšleli nějaký závod pro své kamarády. Záměrem bylo udělat sportovní akci, které se budou moci zúčastnit prakticky všichni - nejen ti nejlepší, nejsilnější, nejrychlejší a nejvytrvalejší. Prvního, dost narychlo organizovaného ročníku, se zúčastnilo k našemu překvapení 25 dvojic výhradně z řad našich kamarádů, případně jejich kamarádů. Přestože tratě byly ze všech příštích let asi nejdelší, neodradily většinu závodníků od účastí v budoucích letech.

 

Přes veškerou naši snahu udržet počet startujících okolo 100 lidí se ze závodu postupně stala větší "masovka", kde již nemůže každý znát každého. Na druhou stranu se zdá, že se na květnovou akci rádi vracíte, a my nemáme sílu odmítnout kamarády kamarádů našich kamarádů. V roce 2009 se limitním stal maximální počet lodí, které uměl Bisport dovézt najednou - tedy max 90 lodí. Poslední roky ale máme kanoe od půjčovny Samba, kde takový problém již není.

-------

Od roku 2009 je závod pořádán jako memoriál našeho kamaráda, pravidelného účastníka a pořadatele - Honzy Kovrče.

 

Doufám, že se na závod budete vždycky rádi vracet a že v počtu uspořádaných ročníků napodobíme třeba senohrabský Podzimní běh lyžařů :-)

 

Za pořadatele David M.